..

Už ste si položili otázky:

  • Ako môže skupina jednoduchých farmárov roznietiť oheň, ktorý stále horí v srdciach takmer 20 miliónov ľudí v 208 krajinách?
  • Ako môže jednoduché nevzdelané dievča napísať o zdravotných princípoch, ktoré dnes prinášajú uzdravenie miliónom pacientov každý rok prostredníctvom globálnej siete nemocníc a kliník?
  • Ako je možné, že obyčajná škola uprostred ničoho vygeneruje vzdelávaciu sieť, ktorá dnes vyučuje 1,8 milióna študentov?

Tell The World (Povedz to svetu) je inšpirujúci filmový projekt o životaschopnosti hnutia svetovej Cirkvi adventistov. V šiestich epizódach budete svedkami životov skutočných mužov a žien, ktorí verili, že Boh koná niečo úžasné. Budete sledovať ich príbehy, zažívať ich sklamania a tešiť sa z ich víťazstiev.

===

Správná rovnice, ale špatná interpretace. Výsledkem byl smutek, bolest a sklíčenost. Tak začíná příběh Církve adventistů sedmého dne v novém australském filmu „Řekni to světu“.

Film představuje podle skutečných událostí příběh malé skupiny farmářů ze severovýchodní části Spojených států, kteří položili základ pro hnutí, jehož zásadními otázkami jsou očekávání druhého příchodu Ježíše Krista, návrat k biblické interpretaci Písma, evangelizace, zdraví a vzdělání.

„Řekni to světu“ není jen filmem historickým a informativním, ale věrohodně ukazuje reálné zápasy víry, když se adventističtí průkopníci vzpamatovávali z rozpadu svých největších nadějí.

 

Film so slovenskými titulkami pozri TU.

Celý článok čítaj TU.