Začiatkom februára sa deti z nášho zboru zúčastnili na stretnutí detí zo západoslovenského okrsku v Považskej Bystrici.

Témou detskej bohoslužby bola známa skratka: GPS. Za použitia rôznych šifier a svojich múdrych hlavičiek ju vylúštili ako Golgotský plán spásy. Deti sa potom naučili novú pesničku s chytľavou melódiou na túto tému a v priebehu celého dňa si ju spolu opakovane spievali. Sledovali aj vystúpenia svojich odvážnych vrstovníkov – piesne, básne i scénky.

V kázni sa dozvedeli, aká je podobnosť medzi svätyňovou službou a osobným rastom kresťana. Po chutnom obede vybehli na zasnežené námestie, aby tam uplatnili svoju obdivuhodnú energiu na detskom ihrisku (ani nadšené skákanie na trampolínach nijako neublížilo ich napapaným bruškám).

Po obedňajšej prestávke nasledovala bojovka – zase vonku na veľkom námestí. Okrem splnenia úloh museli podľa mapy objaviť aj jednotlivé stanoviská v správnom poradí. Zvládli to a po námestí sa, samozrejme, pohybovali behom. Po prezlečení a prezutí do suchého (kto mal), doplnení energie a poslednom zaspievaní novej piesne sme sa rozlúčili. Cestu domov v príjemne vyhriatom aute sme využili na príjemný spánok.

Text: id
Foto: Jožko Brezina