V pondelok 01.05.2017 sa uskutočnila team-buildingová aktivita v podobe brigády. Ochotní bratia a sestry sa stretli o 9.00 hod. a podaktorí do dvanástej, iní dlhšie, sa podieľali na zveľaďovaní našej zborovej záhrady. A hoci sa to možno na prvý pohľad tak nejavilo, roboty tam bolo habadej – nie ako na kostole, ale ako na modlitebni :-).

Počasie nám prialo a tak sme sa popri práci na slniečku i v tieni nasmiali a prebrali rôzne témy, ako napr. konšpiračné teórie o Ježišovej manželke cez otvorenie jeho hrobky po 400 rokoch až po odkrývanie nových zákutí našich pováh – tak ako keď si už myslíte, že ste vytrhali všetku burinu a po chvíli sa na to miesto vrátite a prekvapene zistíte, že tam ešte stále je čo trhať… Zaujímavá bola aj psychologická štúdia dvoch pedantov, ktorí sa pomocou nepodarenej lopaty a azda o čosi podarenejšej metly snažili za potláčania svojich vrodených pedantských vlôh a zápasu s neposlušným vetríkom premiestniť spoločnými silami nazmetané kôpky do vedra (prípadné nedokonalosti výsledku prežili bez psychickej ujmy).

Prinášame malú fotogalériu. Trhanie buriny, orezávanie suchých konárov („valaškou“ – rozumej sekerou – a pílkou ručnou i elektrickou) a hrabanie listov a lipových kvetov – každý mal čo robiť. Pribudli aj nové držadlá na WC pre menej mobilných členov a vyčistili sa odkvapové rúry nad dolnými priestormi.

Juka dostala letný strih – svedčí jej, čo poviete? Zinka s Ľubkou by sa uživili aj ako kaderníčky. Kibicuje im do toho Iva

Výklenok pri záhrade nadobudol pod Vladkovou rukou novú, upratanú tvár

Ďalší kaderník v akcii: Jožko strihá trávu na ježka. Aj malé pomocníčky – Kristínka, Eli a Lilika – priložili ruku k dielu. A tiež sa spolu zahrali

Pod ihličňanmi je to na nespoznanie – vďaka Mariánovi a Oliverovi

Čistilo sa aj okolo bazéna – po burine ani stopy. Činí sa Martin, Stanko, Hanka, za foťákom Marta

Kto pracuje, ten aj je – Iva, Hanka a Ľubka nás pohostili vynikajúcimi koláčikmi – škoda, že ste neboli 😛

Dano s Ivou montuje držadlá do WC pre starších členov – vŕtačka a vysávač v akcii. Potom sa presunuli k odkvapom.

Všetkým ďakujeme :-).

Foto: madu