Keď bežec na dlhé trate a adventista s.d. Abel Kirui prebehol cieľovou čiarou, klesol na kolená a sklonil hlavu, aby oslávil Boha modlitbou.

Celý svet bol svedkom tohto gesta 30-ročného Keňana, ktorý získal striebornú medailu na letnej olympiáde 2012 v Londýne v maratóne mužov. V športe, kde atléti často súťažia pre zisk alebo národné uznanie, sa tento športovec vyznal, že pretekanie mu dáva priestor na vyjadrenie svojej viery, motivuje ho to k oslave Boha.

Vraví: „Každý závod je príležitosť. Bohu poviem: ,Tam, kde ma dáš, tam sa budem o tebe zdieľať.´ A tak vždy, keď skončím závod, poviem: ,Ďakujem ti, Bože.“

World Championship Marathon vyhral s najväčším náskokom v histórii: 2 minúty a 28 sekúnd. Patrí medzi elitu šiestich najlepších bežcov na dlhé trate.

Po duchovnej stránke ho najviac ovplyvnila jeho matka, ktorá ho aj povzbudzovala k navštevovaniu sobotných bohoslužieb. Aj modlitby zavčas rána považuje za dedičstvo od nej: “Spomínam si, že sa skoro ráno budila, aby sa modlila za to, komu sa v živote rozhodneme slúžiť. Teraz každé ráno vstávam ja, aby som sa pomodlil a poprosil Boha o silu k behu.”