alebo „Keď mlieko nestačí“ (skutočný príbeh)

Jeden kazateľ v Rumunsku mal mača. Jedného dňa mu vyliezlo na strom a za nič na svete nechcelo zliezť.

Skúšal ho nalákať na mlieko, ale nezabralo to. Nakoniec sa rozhodol, že o strom priviaže lano, druhý koniec pripevní k autu a kúsok s ním odtiahne. Stromček sa ohne a tak bude môcť ľahko mačiatko zložiť. Lenže čo sa nestalo: ako cúvol, napnuté lano sa pretrhlo, stromček vystrelil ako tetiva na luku a milé mača preletelo vzduchom a zmizlo v nedohľadne.

Nešťastný kazateľ ho hľadal, chodil po okolí a všade sa vypytoval, či ho niekto nevidel. Po mačati akoby sa zľahla zem. Tak ho zveril do Božej ochrany a už sa preň netrápil.

Zhruba po týždni sa v obchode stretol s jednou sestrou so svojho zboru. V koši jej uvidel mačacie konzervy. Zarazilo ho to, lebo vedel, že tá sestra mačky nemá rada, tak sa jej na to opýtal.

Žena zalomila rukami:

„Brat kazateľ, predstav si, čo sa stalo! Moja dcéra chce už dlho mačku a stále ma prehovárala, aby som jej nejakú zaobstarala. No ja som bola stále proti. Aj pred týždňom mi s tým od rána pílila uši. Už som to nemohla počúvať. Boli sme vonku na dvore, tak som jej povedala: „Keď si tu teraz kľakneš, poprosíš Boha o mačku a on ti ju dá, môžeš si ju nechať. “ A predstav si, čo sa stalo! Moja dcérka si tam na dvore kľakla, pomodlila sa k Bohu o mačku a vtom – z čistého jasného neba – priletelo mačiatko a s naširoko roztiahnutými labkami pristalo rovno pred ňou!“

Božie cesty sú nevyspytateľné :-).

Foto: www.pixabay.com